Jak utrzymać pozytywną postawę w negatywnym środowisku pracy? Cz.2

 

 

Jak wesprzeć siebie w pracy aby myśleć o tym co dobre? Proponuję kilka zasad, przydatnych we wspieraniu swojego pozytywnego myślenia.

 

Zasada 1. Stawiaj sobie ambitne cele.

Możesz mieć jeden główny cel i cele pośrednie, na każdy dzień. Pomogą Ci one wstać rano, pójść do pracy i oderwać myśli od złej atmosfery. Dobre zajęcie pomaga nie myśleć o rzeczach mniej ważnych i odciąga naszą uwagę od negatywnej atmosfery. Przypomnij sobie co pisałam o „białym niedźwiedziu” 😉

Zasada 2. Słuchaj wesołej muzyki.

Rano, przy śniadaniu, w samochodzie czy w drodze do pracy możesz włączyć radio na ulubionej stacji i posłuchać wesołej muzyki takiej, która doda Ci skrzydeł, wprawi w dobry nastrój, pozwoli pomyśleć o czymś przyjemnym pozytywnym.

Zasada 3. Uśmiechaj się.

Uśmiechaj się do ludzi, pozdrawiaj ich, zauważaj w nich coś pozytywnego i POWIEDZ im o tym! Większość osób lubi gdy inni są mili, nawet Ci co są naburmuszeni. W ten sposób rozsiewasz pozytywna energię J

Zasada 4. Znajduj pozytywy w innych gdy inni ich nie widzą.

Gdy usłyszysz, że ktoś mówi coś negatywnego na temat Twojego współpracownika, podwładnego, staraj się znaleźć w nim coś pozytywnego i powiedz mu to. Nie uciekaj, nie chowaj się. Pamiętaj aby to co masz powiedzieć było w uprzejmej formie i nieraniące żadnej ze stron.

Zasada 5. Gdy chcesz kogoś skrytykować daj też pozytywne wzmocnienie.

Jeżeli zamierzasz powiedzieć komuś cos niemiłego, dać mu negatywny feedback, pamiętaj aby dać mu też komplement, pochwalić inny obszar jego działania, nie zostawiać go z poczuciem tylko i wyłącznie krytyki. Jak sama byś się czuła gdyby inni widzieli w Twoich działaniach tylko to co złe?

Zasada 6. Znajdując problem, szukaj rozwiązań.

Jeśli znajdziesz jakąś trudność, szukaj też rozwiązań zamiast lamentować, gderać, narzekać jak trudne jest to co Cię spotyka. Zamiast mówić „nie da się”, zastanów się jak możesz zrobić to inaczej, zaproponuj możliwe inne dobre rozwiązanie.

Zasada 7. Doceń, że masz zatrudnienie.

Jeżeli pracownicy wokół ciebie narzekają na swoją pracę, przypomnij sobie jak wielu ludzi dałoby wszystko aby mieć jakąkolwiek płatną pracę. Praca to nasz wybór – przecież możesz nie pracować lub poszukać innej.

Zasada 8. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Spędzaj jak najwięcej czasu z takimi osobami z pracy, które też są pozytywne. Ładuj swoje akumulatory ich energią i dziel się swoją.

Zasada 9. Zrób coś miłego dla innych.

Zrób coś miłego dla kogoś kto nie może odwzajemnić Ci Twojej hojności. Poczujesz się dobrze dzięki udzieleniu komuś pomocy i sam poczujesz się lepszą, bardziej  wartościową, pozytywną osobą.

Powyższy tekst jest chroniony ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.© Copyright by Alicja Stankiewicz

Read more: http://www.ehow.com

 
 
    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *