Jak przejawiać i utrzymać pozytywną postawę w życiu.

Dawno nie pisałam nic o pozytywnej postawie. Tym razem o tym co robić aby utrzymywać nasze pozytywne nastawienie do tego co robimy, jak funkcjonujemy i  aby żyło nam się po prostu – lepiej.

Dlatego, jeśli znajdziesz się w sytuacji, która wymaga współpracy z innymi, podejście pozytywne pozwoli tej współpracy przebiegać bardziej gładko. Gdy podchodzisz do współpracy z negatywnym nastawieniem, pogarszasz samopoczucie współpracowników – oczekuj więc gorszych rezultatów kooperacji. Dzięki optymistycznemu podejściu wprowadzasz do grupy więcej pozytywnej energii, zaangażowania i chęci do działania dla innych.

Jak tego dokonać?

 1. Uśmiechaj się i bądź przyjaźnie nastawiony do innych. Gdy się uśmiechasz pokazujesz, ze jesteś przyjaźnie nastawiony do innych, dobrze się czujesz i jesteś gotowy do współpracy. Gdy jesteś uprzejmy i profesjonalny we współpracy inni odpowiedzą ci tym samym.
 2. Pomagaj innym. Oferowanie pomocy innym w ich zadaniach jest jedną z dróg przejawiających twoją pozytywną postawę. W ten sposób pokazujesz, że zależy ci na sukcesie przedsięwzięcia i całego zespołu.
 3. Akceptuj prośby i uwagi krytyczne. Gdy ludzie proszą cię o coś lub szukają u ciebie pomocy, staraj się znaleźć dla nich czas. Jeśli ktoś chce tobie pomóc, oferuje ci rady jak mógłbyś usprawnić swoja pracę – nie przyjmuj tego osobiście, podziękuj i bądź wdzięczny za wskazówki. Jeśli uwagi są cenne – skorzystaj z nich.
 4. Bądź kreatywny i otwarty na nowe doświadczenia. Kreowanie nowych rozwiązań świadczy o twoim zaangażowaniu w projekt i ma pozytywny wpływ na pracę zespołu. Otwartość na nowe rozwiązania głoszone przez innych świadczy o twoim zainteresowaniu i zaangażowaniu w inną perspektywę, która może prowadzić do wspólnego sukcesu. To wpływa na dobre stosunki i owocną współpracę w grupie.

 Techniki utrzymywania pozytywnej postawy

 1. Utrzymywanie pozytywnej postawy wnosi  w życie więcej radości. Jeśli pamiętasz różne postaci z filmów Walta Disneya z łatwością przypomnisz sobie te, które były postaciami negatywnymi. Pozytywne podeście do życia pozwala czuć się lepiej tobie i osobom wokół ciebie.
 2. Skup się na tym czego chcesz. Wielu ludzi skupia się w swoim życiu głównie na Tm czego nie maja w swoim życiu zamiast na tym co mają. Pielęgnuj nawyk koncentrowania się na dobrych stronach swojego życia zamiast na tym co złe.
 3. Wsłuchaj się w swój wewnętrzny dialog. Wszyscy czasami rozmawiamy ze sobą. W zależności od tego co mówi twój wewnętrzny głos takie jest twoje podejście do życia – pozytywne lub negatywne. Cichy głos, który mówi, że czegoś nie możesz zrobić, albo nie jesteś wystarczająco mądry lub atrakcyjny aby odnieść sukces. Zacznij ćwiczyć nawyk przejawiający się tym, że mówisz sobie iż już jesteś wystarczająco dobry aby podjąć jakieś wyzwanie.
 4. Stosuj afirmacje. Niech stanie się twoim nawykiem wyobrażanie sobie siebie jako osoby, która już osiągnęła coś w swoim życiu. Poszukuj inspirujących cytatów i umieść je w widocznym dla siebie miejscu, w domu lub w pracy. Czytaj inspirujące ksiązki, artykuły, słuchaj  inspirujących wypowiedzi i skupiaj się na pozytywnej stronie swojego życia.
 5. Doceniaj innych. Szukaj w ludziach tego co maja najlepsze i ogranicz swoją chęć do krytykowania ich. Kiedy zaczniesz poszukiwać w ludziach tego co dobre zamiast tego co złe przekonasz się jak bardzo to wpływa na ciebie i twoje dobre samopoczucie.. Naucz się akceptowania innych takimi jacy są, daj im chwilę na bycie sobą. Doceniaj innych za ich wysiłki nie tylko z ich dokonania.
 6. Unikaj negatywnych / toksycznych osób. Trudno jest utrzymać pozytywną postawę wśród osób nastawionych negatywnie. Unikaj więc ludzi i sytuacji, które negatywnie na ciebie wpływają. Zawiązuj nowe znajomości lub rozwijaj swoje hobby, spędzaj czas z osobami, które chcą z tobą dzielić się pozytywną postawą.
 7. Bądź wdzięczny. Nie obawiaj się wyrażać swojej wdzięczności w stosunku do ludzi czy wydarzeń jakie przytrafiają się w twoim życiu. Wprowadź w życie jako nawyk mówienie proszę i dziękuję aby pokazać innym jak bardzo sobie ich cenisz. Rozpocznij podróż w imię wdzięczności i zapisz 3-5 rzeczy za które jesteś wdzięczny, że przytrafiły się tobie.

 

Powyższy tekst jest chroniony ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. © Copyright by Alicja Stankiewicz

Żródła: How to Display a Positive Attitude | eHow.com

 
 
    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *