Jak utrzymać swoją pozytywną postawę wśród negatywnie nastawionych ludzi? Cz. 1

Utrzymanie ciągle pozytywnej postawy jest trudne, a trudność jest tym większa im więcej wokół nas ludzi którzy myślą negatywnie. Prawda jest taka, że w każdej grupie, nawet najbardziej życzliwych sobie osób, znajdzie się zawsze ktoś kto będzie mówił NIE temu co się pojawia. Znacie takie osoby, które lubią biadolić lub ciągle narzekać i nigdy nie mają nic dobrego do powiedzenia? Negatywni ludzie zawsze mają negatywną odpowiedź na każde zdarzenie. Czy chce Wam się być z takimi ludźmi? Jak się wtedy czujecie? Jakie myśli pojawiają się wtedy w Waszych głowach? Trudno jest czuć się dobrze gdy wokół źle się dzieje i rzeczywiście wyzwaniem jest utrzymanie wówczas pozytywnej postawy szczególnie gdy to w Waszą stronę są kierowane negatywne opinie, oceny, odpowiedzi. Ale nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko zależy od Ciebie i tego czy poddasz się takiemu wpływowi czy też sam lub sama zadecydujesz, że chcesz się czuć dobrze. Gdy nabędziesz nawyku pozytywnego myślenia, negatywni ludzie nie będą mieli na Ciebie wpływu. A decyzja zaczyna się od pracy nad swoim nawykiem pozytywnego myślenia i jak każdy nawyk, można go wypracować w sobie.

Od czego zacząć? Chcę Ci zaproponować kilka kroków ułatwiających pracę nad sobą. Jak w każdej metodzie – najpierw proponuję zacząć od siebie. Oto kilka wskazówek. No to zaczynamy!

Wskazówka 1

Przygotuj kartkę i długopis. Zacznij od obserwacji swoich reakcji w rożnych sytuacjach życiowych. Zapisuj w ciągu tygodnia ile razy twoje reakcje na zdarzenia negatywne były negatywne a ile razy pozytywne. Na przykład – jeżeli ktoś spróbuje powiedzieć Ci, że coś Ci się nie uda, to możesz się z nim zgodzić lub dać mu do zrozumienia, że jego opinia Cię nie zniechęci do zrobienia tego co chcesz zrobić. Zauważaj co się z Tobą dzieje gdy spotykasz kogoś negatywnie nastawionego do życia. Mając świadomość siebie odpowiedz na poniższe pytania:

  • O czym to świadczy?
  • Co mi to robi?
  • Jak mogę to zmienić?

Wskazówka 2.

Uśmiechaj się. Wiem, że może to zabrzmieć absurdalnie i możesz powiedzieć „Nie będę się śmiał jak głupi do sera”, ale uwierz, były robione badania przez psychologów społecznych w których udowodniono, że nawet wymuszony uśmiech poprawia nam nastrój i zaczynamy pozytywnie myśleć! Dzięki uśmiechowi na twarzy dajesz sobie pozwolenie na pozytywne samopoczucie a z drugiej strony odgradzasz się od negatywnych ludzi. Chodząc z nachmurzoną miną przyciągniesz do siebie tak samo ponure osoby a wraz z nimi negatywne emocje i zdarzenia. Dzięki uśmiechowi przyciągasz wszystko to co dobre – wesołych i pozytywnych ludzi, możliwości, rozwiązania, szanse. Tak więc – USMIECHAJ SIĘ – a to co negatywne niech Ciebie omija.

Cdn.

Powyższy tekst jest chroniony ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. © Copyright by Alicja Stankiewicz

 

 
 
    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *